Firma Václav Kala byla založena v roce 1993 a od počátku se věnovala truhlářství a dřevovýrobě. Původní portfólio našich služeb se skládalo z výroby schodišť, oken, dveří a různých dřevěných bytových i zahradních doplňků a to výhradně z masivu (většinou buk, dub, javor, jasan, třešeň a borovice).

 
  Od roku 1996 jsme rozšířili výrobu o kuchyně a bytový i kancelářský nábytek. K tomuto účelu jsme mezi výrobní materiály zařadili lamino a dýhu.
  Na konci roku 2004 jsme opět posunuli naší výrobu o notný kus dopředu, zakoupením počítačového software COMPASS, který umožňuje nejen 3D náhled, ale hlavně počítačově řízenou výrobu schodů tiskem šablon 1:1. Zaměření a výroba veškerých dřevočástí je tak prováděna s absolutní přesností.
 
  Kromě zvýšení přesnosti se i výrazně snížila doba výroby, takže čas, potřebný k vyrobení a namontování schodů u zákazníka se zkracuje až o 14 dní.
  Veškerá mořidla, barvy i laky které při výrobě používáme, jsou vysoce kvalitní, mají veškeré zákonné atestace a po zaschnutí jsou zdravotně nezávadná a nevypouštějí žádné nebezpečné látky do ovzduší.